Last minute    Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę

Alta Valtellina

oblibene historie mapa napiste
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 15.00
 
Gdzie chesz wyjechać?
Podaj lokalizację ...
Kiedy i na jak długo?23.11.2024 - 18.01.2025
Kto pojedzie?4 dor.
wyszukać
lupa
 

Alta Valtellina mapa

Alta Valtellina = gwarancja doskonałej jazdy na nartach w północnej Lombardii

Ośrodek Alta Valtellina mieści się w Lombardii, w najbardziej na północ wysuniętym punkcie regionu, przy granicy ze Szwajcarią. Alta Valtellina tworzą doliny otoczone masywami górskimi sięgającymi aż 3 000 m. Znajdziesz tu urokliwe miasteczka i wioski, które nadal zachowują swój górski charakter. Oczywiście nie sposób pominąć Parku Narodowego Stelvio z nietkniętą dziewiczą przyrodą. Park był założony w 1935 roku i rozciąga się na powierzchni ponad 134 tys. ha, co czyni go jednym z największych parków w Alpach. Oprócz pięknej przyrody znajdziesz tu ponad 100 jezior z krystalicznie czystą wodą.

Alta Valtellina jest bardzo popularna zimą, gdyż mieszczą się tutaj 4 dobrze znane ośrodki narciarskie. Dwa z nich to jedne z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. Są to Livigno a Bormio - San Colombano,dalsze ośrodki to Santa Caterina i San Colombano. Dzięki wysokiemu położeniu panują tu doskonałe warunki śnieżne. Można jeździć tu na nartach od końca listopada, aż do połowy maja, a na początku i końcu sezonu można dodatkowo skorzystać z wyjątkowej oferty FREE SKI.

Nasz TYP: Wypróbuj szwajciarską jakość! Wybierz się na wycieczkę do pobliskiego ośrodka narciarskiego St. Moritz!

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

LIVIGNO
Z roku na rok wzrasta jego popularność, obecnie to jeden z najczęściej odwiedzanych, najbardziej wyszukiwanych, najpopularniejszych i po prostu najlepszych ośrodków narciarskich w Europie. Livigno jest lubiane ze względu na różnorodną ofertę narciarską, miłośnicy czarnych tras docenią część Mottolino, a także wyższe partie w części Carosello. Dla osób początkujących i dzieci polecamy niebieskie trasy zjazdowe w dolnej części Carosello, dosłownie kawałek od centrum miasta. Livigno jest tak chętnie odwiedzane nie tylko ze względu na szeroką ofertę narciarską, ale także dzięki strefie bezcłowej, gdzie można zrobić zakupy w naprawdę korzystnych cenach. Dla miłośników narciarstwa biegowego Livigno oferuje 40 km zadbanych tras zjazdowych, które wiodą przez cały ośrodek narciarski.

BORMIO
Bormio - San Colombano Kolejny ośrodek narciarski w Alta Valtellina z przeważnie szerokimi, średnio wymagającymi trasami zjazdowymi. Najbardziej znany stok narciarski to Stelvio, na którym odbywają się zawody Pucharu Świata. Doświadczeni narciarzy mogą wypróbować zjazd o długości 10 km z wysokości prawie 1 800 m. Bormio to nie tylko jazda na nartach, ale także relaks. Lokalne łaźnie termalne należą do najstarszych na świecie. Zrelaksuj się, po całodniowym wysiłku zanurz się w ciepłych wodach termalnych (36 – 38 °C) z widokiem na wysokie masywy górskie.

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

SAN COLOMBANO
Leży tu obok Bormio i jest traktowany jako osobny ośrodek narciarski, który nie jest tak dobrze znany jak jego sąsiad, ale zaskakuje naprawdę pięknymi trasami zjazdowymi, które nawet w wysokim sezonie nie są przeludnione.

SANTA CATERINA VALFURVA
To ośrodek narciarski z szeroką ofertą terenów przeznaczonych głównie dla średnio zaawansowanych i wprawionych narciarzy, którzy mogą skorzystać z 6 km przepięknej czarnej trasy zjazdowej, która została otwarta w 2005 roku i służy jako tor wyścigowy na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Zjazdowym. Santa Caterina to także doskonały wybór na jazdę na nartach wiosną. Panują tu świetne warunki narciarskie nawet pod koniec sezonu. Ponadto nie tak jak w Bormio i Livigno stoki zjazdowe są tutaj do połowy puste, dzięki czemu można cieszych się w pełni doskonałym zjazdem na nartach i jeździć szerokim łukiem. Na miłośników narciarstwa biegowego czekają doskonale przygotowane dwa okręgi o łącznej długości 18 km.

ALTA_VALTELLINA ALTA_VALTELLINA

Skipass Alta Valtellina

Z pewnością docenisz wykupiony skipass, który obowiązuje we wszystkich ośrodkach narciarskich Alta Valtellina (Livigno, Bormio, San Colombano i Santa Caterina Valfurva). W ten sposób możesz dowolnie korzystać z tras zjazdowych w całym regionie. Cena 6-dniowego skipasu waha się od 164 € do 260 €, w zależności od sezonu, dzieci do 8 lat w towarzystwie osoby dorosłej otrzymują DARMOWY skipass. Karnet możesz wykupić na miejscu lub opłacić go łącznie z pobytem u nas korzystając w ten sposób z 10% zniżki.

Pogoda w Alta Valtellina
Pogoda w Alta Valtellina charakteryzuje się bardzo dużą ilością słonecznych dni. Zimy są tutaj mroźne i obfitują w opady śniegu co gwarantuje doskonałą pokrywę śnieżną. Możesz cieszyć się błękitnym niebem i świeżym śniegiem. W grudniu, styczniu i lutym średnia temperatura wynosi – 4 °C. W listopadzie i marcu około 0 °C. W kwietniu temperatura wzrasta do 4 °C, a w maju do 6 °C i więcej.

Webkamery Alta Valtellina – zobacz wszystkie ośrodki Alta Valtellina online:

LIVIGNO

BORMIO

SANTA CATERINA

Dzięki webkamerze ośrodki Livigno, Bormio, Santa Caterina i San Colombano możesz podejrzeć już teraz.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy Alta Valtellina to region właśnie dla Ciebie sprawdź naszą pełną ofertę świetnych tras narciarskich we Włoszech.

Náš TIP na vaší dovolenou: