Last minute    Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę

Val di Fiemme

oblibene historie mapa napiste
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 15.00
 
Gdzie chesz wyjechać?
Val di Fiemme
Kiedy i na jak długo?23.11.2024 - 18.01.2025
Kto pojedzie?4 dor.
wyszukać
lupa
 
 

Val di Fiemme860 - 2.388 m n.p.m.

110 km
17 km
55 km
38 km
110 km
43
7
28
8
6,5 km
150 km
3
9,5 km
cały opis

Odległość z Polski

Kraków – Predazzo: 1 046 km

Wrocław – Predazzo: 1 028 km

Kraków – Cavalese: 1 039 km

Wrocław – Cavalese: 1 019 km

Pogoda
Polecane zakwaterowanie w obszarze Val di Fiemme
 

Val di Fiemme (860 m - 2.600 m n.p.m.)
• Region ten leży w północno-wschodniej części Trydentu, pomiędzy pasmem Latermar, a Pale di San Martino, łańcuchem górskim Lagorai, a szczytem Corno Nero. Val di Fiemme oferuje narciarzom ponad 100 km tras zjazdowych, z czego 98% jest sztucznie dośnieżana.
• Ośrodki narciarskie Alpe Cermis-Cavalese, Passo Lavazé-Oclini, Ski Center Latemar, Alpe di Bellamonte-Lusia i Passo Rolle spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.
• Ski Center Latemar – Obereggen to największy ośrodek w dolinie Val di Fiemme, posiadający 34 trasy o łącznej długości ok. 50 km, 2 wyciągi gondolowe, 13 wyciągów krzesełkowych i 2 orczyki. Znajdują się tu snowparki, narciarskie przedszkola oraz trasy z pomiarem czasu. Na zaawansowanych narciarzy czeka „łakomy kąsek” w postaci czarnej trasy „Piste Agnello” w Pampeago.
• Alpe Cermis to ośrodek szczególnie godny polecenia rodzinom. Trasy są tu szerokie i niezbyt strome. Na dzieci czeka nartostrada „Cermislandia”, gdzie na stoku spotkać można postacie z bajek. W Alpe Cermis wytyczono w sumie 10 tras niebieskich, 11 czerwonych i 5 czarnych. Na szczególną rekomendację zasługuje czarna „Pista Olimpia” w Cavaleze, z której rozciąga się przepiękna panorama całej doliny Val di Fiemme.
• Val di Fiemme określana jest często jako kołyska narciarstwa biegowego w Alpach. To tutaj odbyły się w 1991 roku (po raz pierwszy we Włoszech) Mistrzostwa Świata w kombinacji norweskiej. Potem Val di Fiemme stała się raz jeszcze gospodarzem mistrzostw 12 lat później, w 2003 roku. Nic w tym dziwnego, skoro wytyczono tutaj 150 km tras biegowych, z czego jedna trzecia położona jest na słonecznym płaskowyżu na przełęczy Passo Lavaze (ok. 1800 m n.p.m.), co gwarantuje długi, trwający nawet do kwietnia sezon.


Val di Fiemme

Val di Fiemme to bardzo lubiany ośrodek przez narciarzy z Czech i Polski. Dobry dojazd oraz stosunek jakości do ceny sprawiają, że jest to bardzo chętnie wybierany kierunek. Ośrodek składa się z czterech części narciarskich, które gwarantują różnorodną ofertę tras zjazdowych.


Podczas zimowych wakacji możesz korzystać ze stoków narciarskich o łącznej długości 100 km. Ośrodek oferuje trasy o różnym poziomie trudności od niebieskich dla osób początkujących po liczne czarne stoki zjazdowe dla prawdziwych entuzjastów narciarstwa. Największa z części to Ski Center Latemar, do której można dotrzeć z Predazzo, Pampeago i Obereggen. Tutaj przewaga głównie czerwonych tras zjazdowych.


W mniejszym ośrodku Alpe Cermis do dyspozycji 7 km długa trasa Olimpia z panoramicznymi widokami. Wyprówać możesz trudniejszy czarny odcinek lub prostszy czerwony, który w dolnej części zmienia się na niebieski. Ośrodek Alpe Cermis słynie szczególnie z narciarstwa biegowego. Corocznie odbywa się tutaj trzeci etap turnieju Tour de Ski, gdzie zawodnicy mają do pokonania podejście w górę o długości 3 km. Ośrodki Alpe Lusia i Passo Role oferują przewagę czerwonych i niebieskich tras. To wprost idealne ośrodki dla rodzin z dziećmi. Ośrodki nie są ze sobą połączone, ale można pomiędzy nimi dojechać skibusem, który podwozi darmowo w ramach „Fiemme Emotion Card.“


Dla wszystkich, którzy uwielbiają snowboard lub freestyle przygotowano tu kilka snowparków. Snowpark PampeagoObereggen leży w Ski center Latemar i oferuje atrakcje dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Ośrodek jest oświetlony i trzy razy w tygodniu można korzystać z jazdy także nocą. Osoby początkujące mogą odwiedzić Kids Park. Zabawa czeka na Ciebie także w Family Fun Line. Snowparki mieszczą się w częściach Alpe Lusia lub Passo Role.


Val di Fiemme to raj na ziemi dla miłośników narciarstwa biegowego, do dyspozycji 150 km doskonale przygotowanych tras, które prowadzą przez całą dolinię Val di Fiemme aż do doliny Val di Fassa. Co roku odbywają się tutaj zawody biegów narciarskich Marcialonga. Zawody prowadzą z Moeny do Cavalese jest to odcinek długłości 70 km.


Po dniu spędzonym na nartach możesz posłuchać dobrej muzyki, wypróbować lokalne drinki lub skorzystać z innych atrakcji jakie daje oferta barów Aprés Ski. Możesz skorzystać także z toru bobslejowego Apine Coaster, który mierzy 1 km. Dojedziesz do niego wyciągiem z Predazzo, cena za jeden przejazd to 5 € osoba dorosła, 3,50 € junior i dzieci do 8 lat darmowo. Możesz odwiedzić także baseny w Cavalese i w Predazzo lub stadion zimowy w Cavalese, wstęp wolny w ramach skipasu.


Val di Fiemme oferuje nowoczesne i szybkie wyciągi, świetnie przygotowane trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, dużo zabawy w lokalnych barach Aprés Ski oraz przepiękną przyrodę. Ponieważ ośrodek składa się z kilku części gwarantuje różnorodność wyboru tras zjazdowych. Ciesz się z nami wakacjami zimowymi właśnie w tym ośrodku.


SKIPASY:
Skipass Val di Fiemme - Obereggen: obowiązuje na obszarze Val di Fiemme - Obereggen – Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Passo Lavazé, Oclini.
Skipass DOLOMITI SUPERSKI: obowiązuje na obszarze 12 ośrodków Dolomiti Superski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli i San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: kilka połączeń: Predazzo - Cavalese – Molina, Molina - Cavalese - Tesero - Pampeago, Molina - Cavalese - Varena - Oclini / Lavazé, Carano - Cavalese, Cavalese - Varena - Pampeago, Cavalese - Predazzo, Predazzo - Bellamonte, Predazzo - Tesero - Oclini / Lavazé. Skibus dla posiadaczy „Fiemme Emotion Card“ darmowo. W pozostałych przypadkach koszt około 10 €/os./7 dni.
 

Hotele i apartamenty w regionie Val di Fiemme

Filtruj według:

třídit / filtrovat
Odległość od trasy zjazdowej
Wyżywienie
Dzieci darmowo
Kategoria hotelu
Wyposażenie
Usługi
ułożyć wedługpolecanecenaodległość od trasy zjazdowejnajwyżej ocenianeoferta