Last minute    Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę

Dolomiti Superski

oblibene historie mapa napiste
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 15.00
 
Gdzie chesz wyjechać?
Podaj lokalizację ...
Kiedy i na jak długo?23.11.2024 - 18.01.2025
Kto pojedzie?4 dor.
wyszukać
lupa
 

Dolomiti Superski mapa

Wakacje - Dolomiti Superski lub inaczej największy kompleks narciarski na świecie!

Kilka wskazówek, dlaczego warto wybrać na zimowy urlop DOLOMITI SUPERSKI:

Największy kompleks narciarski na świecie – faktastyczna jazda na nartach na ponad 1 200 km doskonale przygotowanych trasach zjazdowych o różnym stopniu trudności, które dopełniają nowoczesne wyciągi i snowparki. To wszystko w 12 ośrodkach narciarskich: Kronplatz, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gardena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Alpe Lusia - San Pellegrino - Tre Valli, Alta Pusteria, Valle Isarco, San Martino di Castrozza.

Karuzela narciarska SELLA RONDA – jedyna taka na świecie! Jazda na nartach zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w przeciwnym kierunku wokół masywu Gruppo Sella. Każda z wybranych przełęczy ma ponad 40 km połączonych ze sobą tras zjazdowych.
Dolomity = przepiękna przyroda – podczas jazdy na nartach, a także podczas górskich spacerów można podziwiać wspaniałe szczyty górskie i panoramy, które dzięki swojemu pięknu i wyjątkowości zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tylko jeden skipass – kup skipass DOLOMITI SUPERSKI w ramach, którego możesz skorzystać ze wszystkich 12 ośrodków narciarskich, w 50 miejscach i z 1200 km tras zjazdowych. Możesz skorzystać z 450 najnowocześniejszych wyciągów narciarskich oraz 30 snowparków. Ceny skipassów Dolomiti Superski znajdziesz tutaj.
Dolomity nie tylko dla narciarzy, ale także dla snowbordzistów - Dolomity to nie tylko raj dla narciarzy, ale także dla snowboardzistów oraz wszystkich miłośników sportów zimowych. Dolomity polubią miłośnicy narciarstwa biegowego, którzy znajdą tutaj 1 177 km zadbanych białych szlaków. Miłośnicy wędrówek zimowych, jazdy na łyżwach, jazdy na sankach, przechadzek na rakietach śnieżnych, przejażdżek zaprzęgami konnymi – znajdą to wszystko w Dolomitach!
Relaks i wellness – także są bardzo ważne! W Dolomitach znajdziesz wiele hoteli, które mają do dyspozycji piękne centra wellness z basenem, sauną itp., a także publiczne strefy wellness z dużymi kompleksami basenowymi.
Tradycyjna kuchnia – Włoch to raj dla miłośników dobrego jedzenia , tak jak i Dolomity. Podczas dnia możesz zatrzymać się w górskiej chacie(Rifugio), bezpośrednio przy trasie zjazdowej, jest ich tutaj ponad 400. Po całym dniu jazdy na nartach możesz posmakować także regionalnych smakołyków np. w jednej z 14 restauracji z gwiazką Michelin.
Dolomity dla wszystkich, to właśnie DOLOMITI SUPERSKI – Aktywnie spędzonym czasem może cieszyć się tutaj każdy, rodziny z dziećmi, młodzież, grupy, seniorzy, wszyscy!

Największy ski resort na świecie – 12 ośrodków narciarskich, ponad 1 200 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych, 28 snowparków i ponad 450 wyciągów.

Kronplatz - Plan de Corones – ośrodek posiada ponad 100 km połączonych ze sobą tras zjazdowych. Znajdziesz tu nowoczesne wyciągi gondolowe, które są dostępne w około 80%, pozostałe to wyciągi krzesełkowe i orczyki.
Civetta – największy ośrodek narciarski w regionie Veneto. Do dyspozycji 80 km wzajemnie ze sobą połączonych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Civetta to ośrodek idealny dla rodzin z dziećmi, które docenią przewagę niebieskich i czerwonych tras zjazdowych.
Alta Badia – jeden z najbardziej lubianych ośrodków narciarskich w Dolomitach, oferuje 130 km dobrze przygotowanych tras zjazdowych, zapierającą dech w piersiach panoramę i pokryte śniegiem słoneczne równiny. Alta Badia stanowi część karuzeli narciarskiej Sella Ronda.
Val Gardena/Alpe di Siusi – ośrodek oferuje 175 km różnorodnych tras zjazdowych, dobrze będą się tutaj czuć TOP narciarze, ale także i mniej wprawione osoby, które docenią łatwiejsze niebieskie i czerwone trasy na Plan de Gralba. Val Gardena jest jednym z 4 ośrodków stanowiących część Sella Ronda.

Val di Fassa/Carezza – to jeden z ośrodków narciarskich, który spodoba się wszystkim narciarzom, do dyspozycji 122 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Val di Fassa stanowi część Sella Ronda, dzięki czemu możesz korzystać z dodatkowych 400 km tras zjazdowych.
Arabba/Marmolada – „najmniejszy ośrodek“ na karuzeli narciarskiej Sella Ronda, do dyspozycji 62 km tras zjazdowych, ale jeżeli doliczysz do tego trasy na Sella Ronda skorzystasz z ponad 400 km tras. Marmolada (Malga Ciapela) to najwięszy szczyt w regionie (3 342 m n.p.m.), skąd prowadzi piękna czerwona 12 km trasa zjazdowa.
Val di Fiemme – oferta dla wszystkich narciarzy (110 km tras), znajdziesz tu piękne szerokie trasy dla osób początkujących i dla rodzin z dziećmi, a także świetnie przygotowane czerwone trasy dla bardziej wprawionych narciarzy.
San Martino di Castrozza/Passo Rolle – dwa mniejsze (60 km tras zajzdowych) ośrodki narciarskie San Martino di Castrozza i Passo Rolle są od siebie oddalone o 10 km.
Alpe Lusia - San Pellegrino – Tre Valli – mowa tu o dwóch ośrodkach narciarskich o łącznej sumie 100 km tras zjazdowych. Alpe Lusia i San Pellegrino są od siebie oddalone o 10 km, pomiędzy tymi ośrodkami regularnie kursuje autobus.
Cortina d´Ampezzo – ośrodek o światowej sławie – królowa sportów zimowych. To jeden z najlepszych ośrodków Dolomiti Superski.
Tre Cime Dolomiti – wcześniejsza nazwa Alta Pusteria składa się z kilku samodzielnych ośrodków narciarskich, razem to 90 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.
Valle Isarco – ośrodek tworzą dwa samodzielne ośrodki - Plose i Gitschberg Jochtal z łączną sumą 100 km dobrze przygotowanch tras zjazdowych.

Pogoda Dolomiti Superski

Pogoda w ośrodku narciarskim Dolomiti Superski charakteryzuje się przewagą słonecznych dni. Zimy są łagodne, ale obfite w opady, co daje gwarancje dużej pokrywy śnieżnej. Ciesz się błękitnym niebem i dużą ilością śniegu. W grudniu, styczniu i lutym średnia temperatura wynosi -3 °C. W listopadzie i marcu około 2 °C. W kwietniu temperatura wzrasta do 6 °C, a w maju do 10 °C i więcej.

Webkamera Dolomiti Superski – obserwuj największy ośrodek narciarski na świecie

Dzięki webkamerze do ośrodka Dolomiti Superski możesz przenieść się już teraz.

Widok ze szczytu Dolomitów, Marmolada, 3 342 m n.p.m.

Ośrodek narciarski Selva di Gardena, który stanowi część Val Gardena – Alpe di Siusi.

Ośrodek narciarski Cortina d'Ampezzo.Polecamy: