Last minute    Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę

Folgaria - Lavarone

oblibene historie mapa napiste
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 15.00
 
Gdzie chesz wyjechać?
Folgaria - Lavarone
Kiedy i na jak długo?23.11.2024 - 18.01.2025
Kto pojedzie?4 dor.
wyszukać
lupa
 
 

Folgaria - Lavarone1.200 - 1.850 m n.p.m.

103 km
7,5 km
37 km
58,5 km
103 km
37
23
14
74 km
4
cały opis

Odległość z Polski

Kraków – Folgaria: 1 106 km

Wrocław – Folgaria: 1 072 km

Kraków – Lavarone: 1 115 km

Wrocław – Lavarone: 1 081 km

Pogoda
Polecane zakwaterowanie w obszarze Folgaria - Lavarone
Folgaria - Rezydencja DERBY CLUB ***
Rezydencja

DERBY CLUB ***

Folgaria - Lavarone / Folgaria
    
Ocena: 96 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
Costa - Hotel GOLF  ****
Hotel

GOLF ****

Folgaria - Lavarone / Costa
     
Ocena: 95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
 

Ośrodek narciarski, który składa się z dwóch części Folgaria (73 km) i Lavarone (30 km).
• Lavarone to mniejsza część, gdzie znaleźć można około 30 km przeważnie niebieskich i czerwonych tras zjazdowych, które sa wprost idealne dla osób zaczynających jeździć na nartach i dla rodzin z dziećmi. Ponadto dla wprawionych narciarzy do dyspozycji czarna trasa o długości zjazdu 2 km. Zaletą Lavorane jest niezbyt duża ilość turystów podczas sezonu.
• Folgaria proponuje 73 km tras zjazdowych. Składa się z 4 części: Fiorentini, Costa, Fondo Grande i Serrada. Części te są ze sobą połączone tak, iż nie trzeba odpinać nart. Folgarię tworzą czerwone i niebieskie trasy zjazdwe, które idealnie sprawdzą się dla osób początkujących i dla rodzin z dziećmi.
• Folgaria – Lavarone to świetna oferta na rodzinne "nartowanie", znajdziecie tutaj liczne szkółki narciarskie i proste "łączki" do stawiania pierwszych kroków na nartach, służą też one dla saneczkarzy.
• Osoby, które chętnie zamienią narty na biegówki, znajdą tutaj ponad 70 km dobrze przygotowanych tras biegowych, które mieszczą się w znanej strefie Passo Coé.


Folgaria – Lavarone

Folgaria – Lavarone to mniejszy ośrodek narciarski wchodzący w skład Skirama Dolomiti Adamello Brenta, który zaskoczy Cię bardzo pozytywnie. To idealny ośrodek dla rodzin z dziećmi i wszystkich, którzy kochają sporty zimowe. Ośrodek ma długą historię, na nartach jeżdżono już tutaj podczas 1. wojny światowej.


Ośrodek oferuje ponad 100 km nartostrad i składa się z dwóch wzajemnie połączonych ze sobą ośrodków Folgaria i Lavarone. Folgaria oferuje ponad 73 km tras zjazdowych. Składa się z 4 głównych części: Fiorentini, Costa, Fondo Grande i Serrada. Części te są ze sobą połączone, możesz przejechać je całe bez zciągania nart. Folgaria składa się przede wszystkim z niebieskich i czerwonych odcinków, które w wielu miejscach są idealne dla dzieci i osób początkujących. Lavarone to mniejsza część, gdzie do dyspozycji 30 km przeważnie czerwonych i niebieskich nartostrad. Mieści się tutaj także piękna czarna trasa zjazdowa, która mierzy 2 km. Atutem Lavarone są świetnie przygotowane trasy i prawie zawsze „nieprzeludnione“ stoki podczas całego sezonu.


Ośrodek oferuje aż trzy snowparki. W ośrodku Alpe Fiorentini do dyspozycji jest Jurrasik Snowpark z około 20 przeszkodami i skoczniami, które dzielą się na dwie części w zależności od poziomu trudności (Linea Hard i Linea Easy). W ośrodku Folgaria mieści się snowpark Mazinga Park, który mierzy 550 m. Kolejny snowpark znajdziesz w Lavarone, jest to freestylowy park Prinze. Snowparki oferują różne poziomy trudności zarówno dla początkujących jak i wprawionych narciarzy.


Dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano aż 70 km tras biegowych. W Folgaria mieści się centrum narciarstwa biegowego Centro Fondo Passo Coe, gdzie do dyspozycji 45 km tras o różnym stopniu zaawansowania i długości. Do wyboru trasy dla początkujących, ale także dla sportowców. Wstęp jest płatny 8 euro za osobę. W Lavarone do dyspozycji centrum narciarstwa biegowego Passo, gdzie czeka na Ciebie 35 km tras i dla początkujących i dla profesjonalistów. Trasy są odpowiednie do sytulu klasycznego i wolnego. Oba ośrodki oferują miejsca do naprawy nart, szatnie, prysznice, pierwszą pomoc i szkółki narciarskie.


Tutejsza okolica jest wyjątkowo piękna, a stoki narciarskie z bajkowymi widokami zapraszają na zimowe wakacje. Wielką popularnością cieszą się tutaj przechadzki na rakietach śnieżnych z wieloma wolnymi trasami do wyboru. Jeżeli Twoje dzieci nie jeżdżą jeszcze na nartach lub potrzebują trochę odpocząć od jazdy, możesz wybrać się z nimi na stoki saneczkowe do Fongo Grande. Cena to 6 euro za 6 zjazdów włącznie z wypożyczeniem sanek i wyjazdem sankowym wyciągiem. W okolicy do wyboru wiele parków i placów zabaw dla dzieci. Dla osób dorosłych po wyczerpującym dniu spędzonym na nartach polecamy odwiedzić jeden z aprés ski barów, gdzie możesz posłuchać dobrej muzyki i wypróbować jeden z tutejszych specjałów np.: Aperol Spritz lub Bombardino.


Główne centra, gdzie możesz wybrać zakwaterowanie to Folgaria, Lavarone lub Serrada. Mała wioska górska, gdzie poza ośrodkami wczasowymi znajdziesz sklepy, restauracje i bary.


Folgaria Lavarone to idealny ośrodek dla rodzin z dziećmi, które znajdą tutaj doskonałe zaplecze atrakcji. Liczne szkółki narciarskie, łączki narciarskie idealne do nauki jazdy na nartach, parki zabaw i place oraz tory saneczkowe. Ośrodek zadowoli także wprawionych narciarzy, którzy docenią tutejsze szerokie czerwone stoki zjazdowe, gdzie można ćwiczyć zjazd carvingowy. Ośrodek nie jest aż tak dobrze znany, dlatego możesz cieszyć się tutaj brakiem kolejek do wyciągów. Pomimo, iż ośrodek jest położony stosunkowo nisko, system dośnieżenia gwarantuje dobre warunki narciarskie podczas całego sezonu. Wybierz pobyt właśnie w tym ośrodku narciarskim i daj się zaskoczyć.


SKIPASY:
Skipass Folgaria - Lavarone: obowiązuje na terenie ośrodka: Folgaria, Lavarone.
Skipass SKIRAMA DOLOMITI ADAMELLO BRENTA: obowiązuje na terenie wszystkich 8 ośrodków należących do Skirama Dolomiti Adamello Brenta: Tonale – Ponte di Legno, Folgarida - Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Andalo – Fai della Paganella, Monte Bondone, Pejo a Folgaria - Lavarone.
SKIBUSY: linia San Sebastiano - Costa - Folgaria - Francolini - Fondo Grande - Fondo Piccolo - Passo Coé. Pociąg (motorowy) Folgaria – Costa.
 

Hotele i apartamenty w regionie Folgaria - Lavarone

Filtruj według:

třídit / filtrovat
Odległość od trasy zjazdowej
Wyżywienie
Dzieci darmowo
Kategoria hotelu
Wyposażenie
Usługi
ułożyć wedługpolecanecenaodległość od trasy zjazdowejnajwyżej ocenianeoferta