Last minute    Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Wakacje we Włoszech Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę

Arabba - Marmolada

oblibene historie mapa napiste
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 15.00
 
Gdzie chesz wyjechać?
Arabba - Marmolada
Kiedy i na jak długo?23.11.2024 - 18.01.2025
Kto pojedzie?4 dor.
wyszukać
lupa
 
 

Arabba - Marmolada1.450 - 3.265 m n.p.m.

62 km
10 km
28 km
24 km
60
28
8
17
3
7,5 km
1
cały opis

Odległość z Polski

Kraków - Malga Ciapela: 970 km

Wrocław - Malga Ciapela: 1 030 km

Kraków - Arabba: 975 Km

Wrocław - Arabba: 1 015 km

Pogoda
Polecane zakwaterowanie w obszarze Arabba - Marmolada
 

Arabba - Marmolada stanowi część ośrodka narciarskiego Dolomiti Superski, jednego z najlepszych ośrodków narciarskich w Europie. Składa się z dwóch części:
• Arabba (1602 m. n.p.m.) Urocza mała miejscowość w samym sercu Dolomitów pomiędzy Passo Pordoi i Passo Campolongo, słynny symbol Dolomiti Superski – wspaniały punkt wypadowy na Sella Ronda, na trasy łączące najsłynniejsze Doliny w Europie: Alta Badia (Corvara), Belvedere (Fassa), Val Gardena - bez odpinania nart! Ośrodek narciarski Arabba oferuje 62 km perfekcyjnie przygotowanych tras oraz 31 nowoczesnych wyciągów usytuowanych na wysokości do ok 2.500 m. Arabba oferuje narciarzom wspaniałe warunki narciarskie, dostęp do wszystkich tras Sella Ronda (okolo 60 km tras), łączącej 4 przełęcze: Campolongo, Gardena, Sella i Pordoi. Z ośrodka narciarskiego Arabba można dostać się wyciągami do lodowca Marmolada. Arabba wchodzi w skład połączonych ośrodków narciarskich Dolomiti Superski. Porta Vescovo to główny szczyt Arabby, położony na wysokości 2.478 m n.p.m., jest szczególnie ceniony przez koneserów. Można do niego dotrzeć dwoma kolejkami linowymi lub kolejką gondolą. Pod wyciągami biegną, otoczone drzewami, trasy czerwone oraz czarne. Z Porta Vescovo można łatwo dotrzeć na szczyt Marmolada, królowej Dolomitów, gdzie przy dobrych warunkach można jeździć na nartach także w lecie. Szeroki wybór tras zaskoczy nawet najbardziej zapalonego narciarza, każdy znajdzie coś dla siebie, od najprostszych tras dla początkujących po topowe trasy dla ekspertów.
• Marmolada (3.343 m n.p.m.) to góra w północno-wschodniej części Włoch, na wschód od Trydentu, jest to najwyższy szczyt Dolomitów. Nazwa masywu pochodzi z języka ladyńskiego, w którym oznacza "błyszcząca", co związane jest z leżącym na północnej flance szczytu lodowcem Ghiacciaio della Marmolada. Ze względu na lodowiec widziana od północy Marmolada posiada charakterystyczny wygląd, odróżniający ją od innych szczytów Dolomitów. Grań Marmolady składa się z kilku szczytów. Są to kolejno od zachodu na wschód: Punta Penia (3 343 m n.p.m.), Punta Rocca (3 309 m n.p.m.), Punta Ombretta (3 230 m n.p.m.), Monte Serauta (3 069 m n.p.m.), i Pizzo Serauta (3 035 m n.p.m.). Na szczyt Punta Rocca można dostać się kolejką linową otwartą w 2005 roku. Na szczyt Punta Penia można dostać się zabezpieczoną drogą (via ferrata) biegnącą po grani od zachodu.


Arabba – Marmolada

Arabba - Marmolada to mniejszy, ale godny uwagi ośrodek narciarski. To jeden z najlepszych ośrodków narciarskich jaki możesz wybrać na swoje wakacje we Włoszech. Najwyższy szczyt Dolomitów Marmolada tworzy unikalny klimat tego ośrodka i dzięki temu możesz jeździć na nartach aż do wiosny.


Ośrodek oferuje 60 km przeważnie wymagających tras zjazdowych. Przewaga czerwonych i czarnych tras oraz możliwość jazdy na wolnych terenach sprawia, że ośrodek jest idealny dla doświadczonych narciarzy. Z północnego stoku Porta Vescovo prowadzi 4 km trasa zjazdowa aż do miasteczka Arabba. Stąd można wybrać się na drugą część ośrodka Burz, która połączona jest z karuzelą narciarską Sella Ronda. Część Marmolada szczyci się najwyższą górą Dolomitów (Marmolada 3.342 m n.p.m.) skąd prowadzi piękna czerwona trasa zjazdowa o długości 12 km.


W części Burz na trasie Bec De Roces do dyspozycji Funpark z tunelami, skoczniami, rampami, gdzie gwarantowana zabawa dla całej rodziny. Miłóśnicy adrenaliny mogą wypróbować freeridów i heliski.


Dla narciarzy biegowych polecamy pobyt w miejscowości Malga Ciapela. Do wyboru trzy trasy biegowe. Trasa Marmotte ma niski poziom trudności i jest szczególnie polecana dla osób początkujących. Wypróbować można tutaj styl wolny oraz klasyczny. Trasa Orso mierzy 7,5 km i ma średni poziom trudności, jest odpowiednia do stylu wolnego i polecana dla zaawansowych narciarzy. Trasa Pista delle Aquile ma także średni poziom trudności, ale można tutaj jeździć i stylem klasyczny i stylem wolnym.


Zakwaterować możesz się w miejscowościach takich jak Arabba lub Malga Ciapela. Typowe wioski górskie, gdzie stawia się na tradycję i kulturę lokalną. Znajdziesz tutaj spokój po aktywnym dniu spędzonym na nartach.


Dużą zaletą tego ośrodka jest połączenia na Sella Ronda. Dzięki czemu możesz skorzystać z jazdy na nartach na nawet 400 km. Trasa wokół masywu Gruppo del Sella prowadzi w obu kierunkach jazdy. Trasa zgodnie z ruchem wskazówek zegara oznaczona jest kolorem pomarańczowym, a trasa w przeciwnym kierunku kolorem zielonym. Troszkę bardziej wymagający jest kierunek pomarańczowy, a kierunek zielony jest idealny także dla początkujących narciarzy. Obejmuje 4 ośrodki narciarskie: Alta Badia, Arabba/ Marmolada, Val di Fassa i Val Gardena, całkowity czas przejazdu trwa 4 godziny (bez zatrzymywania się). W sumie to 80 km tras, możesz jeździć w dowolnym kierunku. Aby skorzystać z jazdy musisz posiadać skipas Dolomiti Superski.


Miłośnicy snowboardu mogą odwiedzić dwa z tutejszych snowparków. Cortina snowpark mieści się w części Tofana. Dzieli się on na dwa poziomy każdy o różnym stopniu trudności. Oferta zarówno dla osób początkujachych jak i wprawionych snowboardzistów. Leży on w Son dei Prade i dostaniesz się do niego wyciągiem Olimpia. Drugi park to Freestyle Station Faloria. Jest odpowiedni i dla snowobardistów i dla freestylerów. Wypróbuj skok na 15x15 metrów dużą nadmuchiwaną poduchę.


Kolejna polecana trasa to Giro della Grande Guerra 1915 – 1918, która wspomina okrutne czasy Pierwszej Wojny Światowej. W jeden dzień przejeżdżasz kilka ośrodków narciarskich. Trasa łączy ośrodki takie jak Alta Badia, Civetta, Arabba i Cortina d'Ampezzo. Poszczególne ośrodki są połączone wyciągami, trasami zjazdowymi i skibusami. Aby skorzystać z trasy należy posiadać skipas Dolomiti Superski. Na przejazd potrzeba aż 7 godzin, polecamy wyjechać już z samego rana.


Arraba – Marmolada to jeden z najlepszych włoskich ośrodków narciarskich. Doskonale przygotowane trasy zjazdowe, nowoczesne wyciągi i majestatyczny obraz jaki tworzy najwyższa góra Dolomitów, to i wiele więcej ma do zaoferowania ośrodek Arabba – Marmolada.


SKIPASY:
Skipass Arabba - Marmolada: obowiązuje na terenie ośrodka narciarskiego Arabba-Marmolada, dzięki połączeniu z Sella Ronda, polecamy zakup skipasu Dolomiti Superski, różnica w cenie nie jest duża.
Skipass DOLOMITI SUPERSKI: obowiązuje dla 12 ośrodków narciarskich Dolomiti Superski: Kronplatz, Alta Pusteria, Valle Isarco, Cortina d´Ampezzo, Civetta, Val Gradena, Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Tre Valli i San Martino di Castrozza.
SKIBUSY: linia Malga Ciapela (ośrodek narciarski Marmolada) – Alleghe (ośrodek narciarski Civetta).
 

Hotele i apartamenty w regionie Arabba - Marmolada

Filtruj według:

třídit / filtrovat
Odległość od trasy zjazdowej
Wyżywienie
Dzieci darmowo
Kategoria hotelu
Wyposażenie
Usługi
ułożyć wedługpolecanecenaodległość od trasy zjazdowejnajwyżej ocenianeoferta